Türkiye Cumhuriyeti

Bregenz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Trt 50. Yıl Özel Türk Halk Müziği-türk Sanat Müziği Genç Mikrofon Ses Yarışması-2014 , 26.03.2014

1. TRT'nin kuruluşunun 50. yılı kutlamaları çerçevesinde anılan kurum tarafından düzenlenmesi öngörülen "TRT 50. Yıl Türk Halk Müziği-Türk Sanat Müziği Genç Mikrofon Ses Yarışması 2014" hakkında KİGY'den alınan e-yazının metni ikinci maddede, ekleri ilişikte sunulmaktadır.

2. "Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda, TRT'nin kuruluşunun 50. yılı kutlamaları çerçevesinde "TRT 50. Yıl Türk Halk Müziği-Türk Sanat Müziği Genç Mikrofon Ses Yarışması 2014"adı altında bir etkinlik düzenlenmesinin öngörüldüğü, Türk kültürünün önemli yapı taşlarından olan geleneksel müziğimizi gençlere tanıtmak amacıyla düzenlenecek sözkonusu etkinliğe ait tüm bilgilerin www.trt.net.tr adresinden kamuoyuna da duyurulduğu bildirilmektedir.

Yazıda ayrıca, yarışmanın Avrupa elemelerinin Almanya'nın Köln şehrinde, KKTC elemelerinin ise Lefkoşa'da gerçekleştirileceği belirtilmekte, yarışma duyurusunun yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza daha yaygın bir şekilde ve hızla duyurulması hususunda yardım talep edilmektedir.

Sözkonusu yarışmaya ait yarışma şartnamesi ve afişi TRT'nin yazısı ekinde alınmakla ilişikte sunulmaktadır.

3. Son başvuru tarihi 28 Mart 2014 olduğu belirtilen yarışmanın görev bölgelerinde yaşayan vataşdaşlarımıza saygıyla duyurulur.

T.C. Bregenz Başkonsolosluğu

İlgili Dosyalar :

- Şartname