Türkiye Cumhuriyeti

Bregenz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Telefon Santralimiz Hakkında Duyuru , 03.05.2012

Zaman zaman vatandaşlarımızdan Başkonsolosluğumuz telefonlarından yanıt alınamadığı, ilgili görevlilerimize ulaşılamadığı yönünde yakınmalar alınabilmektedir. Bu yakınmalarda gerçek payı olduğu bilinmekte ve durumun iyileştirilebilmesi yönünde çaba harcanmaktadır. Bununla birlikte, kısıtlı teknik ve personel olanaklarımız çerçevesinde, özellikle yaklaşmakta olan yaz döneminde başvuruların yoğunluğunun da her yıl olduğu gibi artacak olması gerçeği karşısında bu sorunun azalarak da olsa devam edebileceği değerlendirilmektedir.

Bu bağlamda, vatandaşlarımızdan bize telefonla ulaşamadıkları durumlarda, hatta genellikle tercihen Başkonsolosluğumuzun Konsulat.Bregenz@mfa.gov.tr adresli e-postasına yazılı olarak başvurmalarını rica ediyoruz. Başvurularınızda lütfen somut ve mümkünse kısa olarak hangi konuda bilgi ve yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtip, size hangi telefonlardan, hangi gün ve saatlerde ulaşabileceğimizi bildiriniz. Sözkonusu mesajlarınız, vatandaşlarımızın normal başvuru saatleri dışında, hatta çoğu zaman mesai gün ve saatleri dışında da ilgili memurlarımızca değerlendirilmektedir. Görev bölgemizde ikamet eden vatandaşlarımıza en kısa zamanda telefon veya e-posta yoluyla, bütün başvuranlara ise mümkün olan sürede e-posta ile geri döneceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Başkonsolosluğumuz internet sitesindeki (www.bregenz.bk.mfa.gov.tr) "Yorumlar" bölümüne bir göz atmanız ya da bu bölüme daha önce yazılı olarak başvurmuş tanıdıklarınızla görüşmeniz halinde bu olanaktan yararlanan vatandaşlarımızın başvurularına ne kadar çabuk ve doyurucu yanıt alabildiklerini de görmüş olacaksınız.

Saygılarımızla duyurulur.

T.C. Bregenz Başkonsolosluğu