Türkiye Cumhuriyeti

Bregenz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

T.C. Bregenz Başkonsolosluğuna ilk Misyon Şefi (Başkonsolos) Münir Kekevi 1973 yılında atanmıştır. Gereken hazırlıkların tamamlanmasından sonra Misyon 1974 Mart ayında faaliyete başlamıştır. Başkonsolosluğun görev çevresi Avusturya’nın Vorarlberg Eyaletidir.

 

2012 yılı başından itibaren Başkonsolosluğumuz bünyesinde bir Din Hizmetleri Ataşesi de görev yapmaktadır. 09.10.1984 gün ve 84/8610 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Temmuz 1985’te Başkonsolosluğa bağlı birim olarak faaliyetine başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği ise, 2005 yılı Mayıs ayında kapatılmıştır.

 

Misyon Binaları:

 

Başkonsolosluğumuz Kançılarya binasının Mimarı Willi Braun’dur.  Bina, 1923 yılında inşa edilmiş ve uzun yıllar tekstil fabrikası olarak kullanılmıştır. Bu nedenle bina tarihi koruma altındadır.

 

Başkonsolosluğumuz konutu 1950’li yıllarda inşa edilmiş bir evdir. Müteahhitliği Bregenzer ailesi tarafından yapılmıştır.

 

Mevcut kançılarya binası Başkonsolosluğumuzun 1974 yılında faaliyete başlamasından bu yana taşınılan dördüncü binadır. Konut ise kiralandığı 1973 Aralık ayından bu yana aynı yerdedir.
 
Münir Kekevi
Başkonsolos (MM)
01.10.1973-01.12.1975
Turan Sellioğlu
Başkonsolos (MM)
01.12.1975-01.12.1979
Alptekin Ünlütürk
Başkonsolos (MM)
01.12.1979-01.11.1983
Kamuran Tüzel
Başkonsolos (MM)
01.11.1983-01.11.1987
Ülkü Başsoy
Başkonsolos (MM)
01.11.1987-01.10.1991
Yüksel Tamtekin
Başkonsolos (MM)
01.10.1991-01.08.1995
Birgen Keşoğlu
Başkonsolos (MM)
01.08.1995-01.10.1997
Ayşe Esen Öğüt
Başkonsolos (MM)
01.10.1997-01.09.2001
Beyza Üntuna
Başkonsolos (MM)
01.09.2001-01.09.2004
Aydın Nurhan
Başkonsolos (MM)
01.09.2004-01.08.2007
A. Nilüfer Feyzioğlu
Başkonsolos (MM)
01.09.2007-15.01.2010
Nuray İnöntepe
Başkonsolos (MM)
25.01.2010-02.11.2011
Ayhan Enginar
Başkonsolos (MM)
14.11.2011-31.10.2013
Cemal Erbay
Başkonsolos (MM)
12.11.2013-