T.c. Viyana Büyükelçisi Sayin Ayşe Sezgin’in Ramazan Bayrami Mesaji

Bregenz Başkonsolosluğu 13.08.2013

Değerli Vatandaşlarım,

Türk asıllı Avusturyalı kardeşlerim,

Güzel ve anlamlı değerlerimizin ve geleneklerimizin paylaşılmasına vesile olan, toplumsal yapımızı güçlendiren ve zenginleştiren bir Ramazan Bayramı’nı daha karşılamanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, topluma umut ve sevgi veren, birlik ve dirliği güçlendiren bayramların sosyal ve kültürel hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Türk milleti, Ramazan ayı boyunca tarihinin derinliklerinden getirdiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini sergilemiştir.

Ne mutlu bizlere ki, kadim değerlerimizi koruyarak, toplumsal dayanışmayı ve paylaşmayı sevgi ve kardeşlik temelinde ilerletmeyi esas alan bir yüksek medeniyete mensubuz.

Herkesin huzur ve mutluluk içinde, ailesi ve tüm sevdikleriyle acı ve kederden uzak güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Bayramlar vesilesiyle yaşadığımız bu güzelliklerin daim olması, birbirimize olan sevgi ve muhabbetimizi arttırması en büyük dileğimdir.

Dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu böyle günler, milletimizin bir ve beraber olma şuurunu ve yüksek ideallerini tazeleme günleridir.

Bir yandan bayram sevinci yaşarken, diğer yandan ülkemizin ulaştığı seviyeyle gurur duyuyoruz. Bu vesileyle Türkiye’nin geleceğinin her açıdan parlak olduğunu vurgulamak istiyorum.

Her alandaki başarılarıyla Türkiye, önde gelen bir küresel aktör olma yolunda ilerlemektedir. Türkiye’nin bu başarılarında, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve Türk asıllılar da önemli paya sahiptir.

Avusturya’da yaşamın her alanında başarılarına sürekli olarak yenilerini ekleyen girişimci, çalışkan ve azimli Türk toplumunun fertleri olarak, Türkiye’nin gücüne güç katmaktasınız. Bizim de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ve karşılaştıkları sorunların çözümü için Avusturya Devleti ile işbirliği halinde çözüm arayışlarımızı sürdüreceğimizi ifade etmek isterim.

Bu vesileyle, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlarken Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.

Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

Vatandaşlarımız için müracaat saatleri 8:30 - 12:00 arasındadır. 12:00 den sonra sadece telefon ile başvurunuz.
22.4.2019 Paskalya
1.5.2019 Avusturya Resmi Tatili
30.5.2019 Avusturya Dini Tatili
4.6.2019 Ramazan Bayramı 1. Gün
10.6.2019 Avusturya Dini Tatili
20.6.2019 Avusturya Dini Tatili
15.8.2019 Avusturya Dini Tatili
29.10.2019 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
1.11.2019 Avusturya Dini Tatili
25.12.2019 Noel
26.12.2019 Noel